بزرگترین تولید کننده نبات زعفرانی دنیا
نبات زعفرانی پایتخت از بهترین مواد اولیه در محیط و شرایط کاملا استاندارد و بهداشتی تهیه می شود .

تاریخچه نبات:درمورد نبات منبع خاصی وجود ندارد ولی آنچه آشکار است این است که نبات نخستین بار درتاریخ توسط مردمان ایران زمین وشبه قاره هند مصرف می شده است.

واژه "نبات" به معنی گیاه بوده که منشا آن در نحوه استفاده مصریان و ایرانیان باستان از گیاهان داروئی به این شکل می باشد.

نبات در ایران از دیر باز سمبل شادمانی و شاد باش بوده و جزء جدا نشدنی مهریه و سفره عقد در پیوندازدواج است.

از خصوصیات نبات می توان به "گرم بودن" آن اشاره نمود که استفاده از آن در درمان سردی مزاج ریشه در سنت ایران زمین دارد، همچنین خاصیت ملین و ضد نفخ بودن آن مشهور است.

جالب توجه این است که : برخلاف تصور همگان نبات یکی ازمهمترین مواد غذایی مورد نیاز انسان است چرا که بواسطه قيمت مناسب آن در مقايسه با مقدار كالرى و انرژى كه ايجاد مى كند به منبعى اساسى در تامين انرژى تبديل گشته است.

نبات چگونه درست می شود؟

نبات از محلول اشباع قند ساکارز یا همان شکر در آب به وجود می آید که طی یک مکانیزم فیزیکی تابع زمان و دما، متبلور شده و به صورت کریستال های زیبا شکل می گیرد.

چگونه نبات زعفرانی را از نبات رنگی تشخیص دهیم؟

یکی از ساده ترین راه های تشخیص نبات رنگی از نبات زعفرانی  قراردادن تکه نبات در یک لیوان آب سرد بمدت چند دقیقه می باشد،اگرآب تغییر رنگ دادیعنی درآن از رنگ های مجاز ویا غیر مجاز استفاده شده است درحالیکه نبات زعفرانی پایتخت بدلیل استفاده از زعفران  هیچ گونه تغییری رخ نخواهد داد.

طریقه آزمایش:

درصورت قراردادن نبات در یک لیوان آب سرد وهم زن آن بمدت چند دقیقه ، دوحالت باید رخ بدهد تا بفهمیم که آن نبات ، نبات زعفرانی می باشد:اول آنکه رنگ آب هیچ گونه تغییر نخواهدکرد ودوم اینکه وقتی نبات را ازآب بیرون می آوریم رنگ خود نبات (زعفرانی) هیچ گونه تغییری بسمت متمایل به سفیدی نخواهد داشت درصورت تغییر رنگ آب یا تغییر رنگ خود نبات متوجه خواهیدشد به آن نبات ،مواد رنگی(مجاز ویا غیر مجاز) افزدوه شده است.درحالی که اگر در نباتی که از زعفران استفاده شده باشد آب ونبات تغییرنگ نخواهدداد.نکته قابل اهمیت این که گاهی اوقات  ممکن است به نبات زعفرانی با اسپری آب پاش ،  آب زعفران پاشیده شود باید دقت کرد که هرچند آب سرد داخل لیوان تغییررنگ خواهدداد  ولی خود نبات هرگزبه رنگ سفیدمتمایل نخواهد شد. 

 

نبات ها چند گونه اند؟

شاخه نبات :

عبارت است از بلورهای نبات که بدور یک نخ(ازجنس پنبه) تشکیل شده است.

نبات چوبی:

نباتی است که بلورهای نبات بدور یک چوب تشکیل می شود.از خواص ویژه وممتاز نبات چوبی پایتخت نسبت به نبات های نی دار پلاستیکی آن است که چوب کاملا بهداشتی بوده(سه مرتبه جوشانده می شود) و برخلاف نی های پلاستیکی غیر بهداشتی وسرطان زا نمی باشد.

مواد تشکیل دهنده:

شکرسفید ، آب - سفیده تخم مرغ (برای گرفتن جرم واملاح که درطول پخت از پروسه تولید خارج می شود)-  و زعفران

مشخصات نبات خوب:

دارای طعم شیرین و به رنگ سفید یا زعفرانی ،دارای نگین های درشت وشفاف وفاقد جوهرقند واز نظر ضخامت دارای قطر کمی می باشد. بهترین مشخصه برای نبات اعلاء شفافیت بلوار آن می باشدکه نبات پایتخت این خصوصیت را دارا مس باشد.

ویژگی اصلی نبات های پایتخت استفاده ازشکرهای خارجی و زعفران اعلاء بوده وعدم استفاده از هرگونه اسانس ورنگهای مجاز وغیر مجاز می باشد.

نبات دندانه : همان نگین نبات است که بدلیل قابلیت شکنندگی بسیار بالا در هنگام بسته بندی خرد شده و بخاطر راحتی وسهولت حل شدن در چای (نوشیدنی های گرم) برای مصارف خانگی وسایر موسسات بسیار آسان ومناسب می باشد.مزایای استفاده از این نبات آن است که نیازی به شکستن آن، با شیء یا دست نداشته وآماده برای مصرف واز لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد.که فعلا دروزن 5 کیلوگرمی ودرآینده دراوزان900گرمی و450گرمی عرضه خواهد گشت.

نبات مخلوط: عبارت از تکه نبات هایی که درکف وجداره ی پاتیل هاتشکیل می شود که بدلیل غلظت خیلی زیاد شیره در کف پاتیل ها باعث تخته شدن آنها می شودکه بدلیل شکل نامنظم آن بیشتر بصورت فله  ودربسته بندی هایی به وزن 10کیلوگرمی عرضه می گردد.

پرده نبات : نباتی است که روی پاتیل هاتشکیل شده واز لحاظ کیفیت ومقدار زعفران با دیگرنبات های شاخه وچوبی هیچ تفاوتی ندارد و از خصوصیات بارز آن ترد ونازک بودن آن  می باشد.که دزاوزان 250گرمی 500گرمی درظرف های یکبار مصرف بسته بندی می شود.این بسته بندی ازلحاظ اقتصادی جهت مصرف منازل  بسیار مقرون به صرفه می باشد.

پودر نبات:

ریزه یا همان خرده های نبات است که کمی از شکر درشت تربوده و از قابلیت حل شدن بالا با همان خواص نبات می باشد. پودر نبات ایده ال برای هتل ها کافی شاپ ها، رستوران ها،منازل،هنگام مسافرت ومحل کار می باشدکه بصورت فله (10کیلو گرمی) و تک نفره عرضه می گردد.

 با  زعفران بیشتر آشنا شویم

بیشتر منابع انگلیسی زعفران را از واژه الصفران و واژه‌ای عربی دانسته اند اما وزن این واژه عربی نیست و اصولا بیشتر نام‌هایی که در عربی به «ان » ختم می‌‌شوند ریشه فارسی دارند مانند مهرجان، جلجلان و.. شاید زعفران در اصل زرپران بوده یعنی گلی که کلاله آن هم ارزش زر و طلا است و این واژه سپس به زعفران تبدیل شده. در باره منشاء زعفران نظریه‌های مختلفی ابراز شده است که برخی از آنها ریشه افسانه‌ای دارد ،اما برخی شواهد واژگانی و مستندات تاریخی موجود دلالت بر آن دارد که رویشگاه اولیه زعفران در ایران زمین بوده واز دامنه‌های زاگرس به ویژه نواحی الوند منشاء گرفته است. زعفران ظاهراً بومی یونان ومناطق مدیترانه‌ای است. معروف است که این گیاه در زمان حضرت سلیمان در فلسطین کشت می‌شده و در زمان حضرت مسیح ا ز بیت المقدس به انگلیس برده شده است. قدیمی‌ترین اسنادی که از انواع مصارف زعفران بر جای مانده و بدست ما رسیده است از دوره هخامنشیان است.

درطب عوام نقاط مختلف جهان، زعفران به عنوان آرام بخش، ضد اسپاسم، اشتهاآور و مقوی معده( درمان درد ونفخ معده) باعث کاهش چربی و کلسترول خون و افزایش نفوذ اکسیژن در پلاسما استفاده می‌‌شود.همچنین به عنوان  خلط آور،نشاط آور،تحریک کننده معده، محرک قوه باء، برطرف کننده اسپاسم و عامل سقط جنین ،درمان اسهال خونی، سرخک،تب، یرقان، بزرگ شدن کبد، بزرگ شدن طحال، عفونت مجاری ادراری، وبا، دیابت ،ودرمان بیماریهای پوستی استفاده می‌شده است.

اسانس موجود در آن بر روی اعصاب ،اثر آرام بخش دارد و در رفع بی خوابیهایی که منشاء عصبی دارد مؤثر است.

روی انتهای اعصاب نایژه‌ها و نایژکها اثر می‌کند و در نتیجه در معالجه برونشیتهای مزمن و ناراحتیهای سینه نقش دارد.در هندوستان از آن برای ناراحتیهای کلیه وکبد ومثانه وهمچنینمداوای وبا استفاده می‌شود. به صورت استعمال خارجی در بیماریهای پوستی مثل زرد زخم کاربرد دارد. درطب آمیانه برای اختلالات خونی،ضربان قلب، سرماخوردگیها ،ترس ،تب ،هیستری ،آبله ،افسردگی ،شوک،اسپاسم و ناراحتیهای پوستی بکار میرود. در مورد اثرات ضد سرطانی زعفران نیز گزارشهای متعددی د رسالهای اخیر منتشر شده است.

واما آنچه که مهم است این است که:

در تولیدی پایتخت ، زعفران اعلاء صددرصد طبیعی به همراه نبات جوشانده  می شود وبه طور واضح زعفران داخل بلور های نبات مشاهده می شود.

 

 

 گرد آوری : مجید شریفی

sharifipaytakht@gmail.com

 

کلمات کلیدی :

اصل نبات

بهترین سوغات

سوغات مشهد

بهترین سوغات سفر

بهترین سوغات حرم

بهترین سوغات اصفهان

بهترین سوغات قم

تهران

پایتخت

شیراز

کوبت

دوبی

ابوذبی

ایران

توریست

هدیه

سوغات

نبات چوبی

نبات

نبات شاخه

اصل نبات

بهترین نبات

با کیفیت ترین نبات زعفرانی

زعفران

نقل

گز

پشمک

سوهان عسلی

پولیکی ۵ طمع

لیمویی

نارگیلی

کنجدی

زعفرانی

پسته ای

فندقی

بادامی

گردویی

سوغات مشهد فقط نبات زعفرانی پایتخت

محصولات صادراتی

فروش اینترنتی

خرید و فروش عمده

سود

تخفیف

دانلود رایگان

هدیه به شما

برنده

قرعه کشی

عید نوروز

زمستان

بهار

پاییز

تابستان

نبات

نبات

 نبات

نبا ت

عشق

قم

شکوهیه

پیچ فردوس

عسگری

عسکری

زند

شریفی

بخشی

رضا

مجید

نبات

نبات

زعفران

زعفرانی

زعفران مرغوبی

استاندارد

تنها دارنده استاندارد های بین المللی

ایزو ۹۰۰۱

ایزو ۹۰۰۲

ایزو ۹۰۰۳

ایزو ۱۴۰۰۰

نبات زعفرانی مرغوب

مرغوب ترین

ایران

جمهوری اسلامی ایران

نباتی برای شما

بهترین سوغات برای شما

بهترین سوغات برای هر ایرانی

سوغات ایرانی در آمریکا

سوغات شیرین پایتخت ایران برای کویت و ایرانی های مقیم کشور های خلیج فارس و دریای عمان

کویت

ایرانی

مقیم

خلیج فارس

دریای عمان

مبارزه با خلیج عربی

خلیج فارس از قدیم

نبات قدیمی

تجربه

اولین تولید کننده

پخش کننده

فروشنده

نمایندگی

سوغات درجه یک فقط نبات پایتخت

دانشجو

شیک و زیبا

 

 

 nabat
nabate zaferani
saffron candy
nabat paytakht
paytakht candy
nabat shakhe
nabat choobi
rock candy
saffron
saffrun
safron
safrun
candy
Number one
Best candy
Best Rock candy
Best saffron candy
paitakht candy
behtarin nabat
Best nabat
Best Rock
poolaki
noghl gaz
pashmak
souhan
asal
honey
best best
better
graphic
Zand
expert.zand@gmail.com
asle nabat
behtarin soughat
hediye y az safar

[ پنجشنبه یکم اسفند ۱۳۸۷ ] [ ۳:۵ قبل از ظهر ] [ زند ] [ ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

شرکت شهدآفرین پایتخت از سال 1377 با برندهای پایتخت ، دربار، فردین ، کسری ، کاک و برهان سرمايه گذاری خود را در جهت تأمين نيازهای تغذيه ای ، شیرینی و سوغات کشورقرارداده است که برای اين منظوراز ابداعات دانش فنی ، تکنولوژی ،تجربه و فرمولاسيون متناششسب استـفاده نـموده است با اين هدف که ضـمن ارتقاء سطح مواد غذائی کشور محصولاتی با طعـم های جديد برای سليقه های مختلف وارد بازارهای داخلی و خارجی می نمايد .

همچنين اين سازمان به دنبال ایجاد و حضور در تمامی بازارهای جهانی می باشد . مديريت سازمان برایبرآورده سازی اهداف فوق استـفاده از سيـستم های ISO9001 : 2008 و HACCPو ISO22000:2005 را الزامی دانسته و به همين منظور موارد زير را سرلوحه کار خود قرار داده است :1-توسعه بازارهای داخلی و خارجی .

2-ارزيابی مستمر رضايت مشتريان جهت اطمينان از رضايت آنها .

3- رعايت استانداردهای مديريت کيفيت ، کيفيت محصول و بهداشت و ايمنی محصول.

4- کاهش ضايعات ودوباره کاريها .

5- برنامه ريزی دقيق جهت توليد محصولات با کيفيت در زمان مناسب و کنترل آنها .

6- مشارکت کارکنان در تصميم گيريها و آموزش آنها جهت افزايش انگيزه و ايجاد خلاقيت در آنها .

7- استفاده از مواد اوليه ، ماشين آلات و فرمولاسيونهای مناسب .

8- رعايت کامل الزامات بهداشتی منطبق با استاندارد های GMP/ GHP ، HACCP.

اينجانـب با اعتمـاد کامـل و عزمـی راسـخ از اجـرای موارد فوق درقالـب سيــستم های ISO9001 : 2008و HACCP و ISO22000:2005 پيـشتـيـبانی نـموده و ازکلیه پرسنل و مدیران شرکت انتظار دارم درجهت بر آورده ساخـتن استانـداردهای مذکور هـمکاری لازم را با نـماينده مديريت و واحد کـيـفيـت انجام داده و در جهت انجام امورات محوله کمال سعی را داشته باشند .علاوه براين خود شخـصا" نحوه استـقـرار و اجرای سيـستم های فوق الذکر را دنبال خواهم کرد و از کارايی و اثر بخشی آنها اطمينان حاصل خواهم نمود .

با توکل به خدا كليه رئوس خط مشیتوسط اهداف كيفي و بهداشتي حمايت مي گردند و نماينده مديريت مسئوليت گزارش دهي در مورد ارتباطات و پيشرفت اهداف كيفي و بهداشتي به اينجانب را دارد.

پشتيبان ما در تحقق اهداف سازمان، كاركنان دلسوز، متعهد و آموزش‏ديده‏اي هستند كه باارزش‏ترين سرمايه‏هاي شركت بشمار مي‏روند. ما به نظرات و ديدگاههاي كاركنان خود احترام مي‏گذاريم و آنان را در تصميم‏گيري‏ها مشاركت مي‏دهيم . (شرکت توانا = کارگر دانا )

اين خط مشــي از طريق آموزشهاي لازم به همكاران شركت، در كليه سطوح، منتقل شده و از درك آن اطمينان حاصل شده است. همچنين بمنظور حصول تداوم آن با مقاصد سازماني و هماهنگي با اهداف سازمان، بطور مستمر اثربخشي سيستم مديريت، كنترل و بطور يكساله بازنگري مي‏گردد .
شرکت شهد آفرین پایتخت
بزرگترین تولید کننده نبات زعفرانی دنیا
www.paytakhtcandy.com
آخرين مطالب
لینک دوستان
امکانات وب